Káva Costa Rica na filtr

Kód: 927
Neohodnoceno
Značka: Cokafe
1 280 Kč / kg

NAVÁŽÍME DLE LIBOSTI. ZADÁVEJTE HODNOTU OD 0,01 KG.

Netradiční zprácování alma negra, které spočívá v prodloužené době vysoušení propůjčuje téhle letní pecce jogurtové tělo, tóny borůvek, pomeranče a dochuť sladkých broskví.

100g = 128,00kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Farmy Las Lajas vlastní šest bratrů z rodiny Chacón. Oscar se svou ženou Franciscou mají na starosti mlýn na zpracování kávy. Spolu se svými čtyřmi potomky se starají o precizní proces zpracování. Nejstarší syn nedávno absolvoval školení CQI a úspěšně dokončil certifikaci Q processing zaměřenou na zpracování kávy.

 

Jejich inovativní přístup přinesl velkou variaci odrůd. Momentálně jich na farmě najdete až deset. Konkrétně Caturra, Red and Yellow Catuai, Paraiso (Sarchimore and Catuai), Milenio, Villa Sarchi, Geisha, Pacamara a SL28. Farmy čítají celkem 7000 stromů.

Tento rok se vyprodukovalo 2000 pytlů, což je oproti minulému roku nárůst skoro o čtvrtinu.

Zpracovatelský mlýn nezaostává a přichází s novými kreativními metodami zpracování. Mimo jiné Alma Negra, Perla Negra nebo Yellow Diamond.

 

Mlýn a farmy leží ve městě Sabanilla de Alajuela na úpatí sopky Poas. Nadmořská výška zde dosahuje až 1500 m n. m. Sklizeň běžně probíhá od prosince do února.

Poté následuje zpracování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čaj bylinky a káva
země původu: Kostarika
+ zálohovaná sklenice: 13 kč
nebo dones vlastní obaly: zdarma :-)